Snapchat’in en son ücretli avantajı: evcil hayvanınızın AI Bitmoji’si

Ne yazık ki “petmoji” olarak adlandırılmayan bu özellik, kullanıcıların dört ayaklı arkadaşlarının fotoğrafını çekerek Snap Haritasında Bitmojilerine eşlik edecek karikatür benzeri bir avatar oluşturmasına olanak tanıyor.

Şirketin paylaştığı ekran görüntülerine göre kullanıcılar, evcil hayvanlarının fotoğrafını paylaştıktan sonra yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerin birkaç farklı varyasyonu arasından seçim yapabilecek gibi görünüyor. Bu, insanlardan ilham alan kendi Bitmoji’nizle yapabileceklerinizden çok daha az özelleştirme anlamına gelir, ancak kullanıcıların IRL evcil hayvanlarına benzer bir şey oluşturmasına olanak tanıması gerekiyor (Snap’in bir gün insan Bitmoji’sinde olduğu gibi hayvan avatarları için de markalı evcil hayvan aksesuarları sunup sunamayacağına dair bir bilgi yok.)

Snapchat’in en son ücretli avantajı: evcil hayvanınızın AI Bitmoji’si

Bu ekleme aynı zamanda Snap’in abonelik teklifinde yapay zeka özelliklerini nasıl benimsediğinin en son örneği. Snapchat+’ın 2022’de piyasaya sürülmesinden bu yana şirket, MyAI asistanının yanı sıra Dreams ve AI tarafından oluşturulan anlık görüntüler gibi kamerayla çalışan özellikler de dahil olmak üzere üretken AI özelliklerini denemek için premium hizmeti kullandı. Şirket Aralık ayında Snapchat+’ın 7 milyondan fazla abonesinin olduğunu duyurdu.

Snap, başka yerlerde abone olmayanlar için de bazı güncellemeler ekledi. Uygulama, klipleri düzenlemeyi kolaylaştırmak için yeni bir şablon özelliği ve anlık görüntüleri daha hızlı gönderip düzenlemek için yeni kaydırma tabanlı hareketler ekliyor. Snapchat ayrıca Stories ve Spotlight için daha uzun video yüklemelerini de destekleyecek. Uygulama içi yakalamalar artık üç dakika uzunluğunda olabilirken, uygulama beş dakikaya kadar yüklemeleri destekleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x