Miami’de otelcilik sektöründeki başarılarıyla bilinen Türk Amerikan İş Kadınları Başkan Yardımcısı Gülcan Ünal vefat etti

Yaklaşık 20 yıldır Miami’de yaşayan Gülcan Ünal, Hilton, Crowne Plaza, Holiday Inn’in de bulunduğu birçok otelde Satış Müdürü olarak çalıştı. Ayrıca Hyde Resort and Residences ve Hyde Beach House olmak üzere 2 apartman otelinde de satış müdürlüğü yaptı.

Son yıllarda emlak sektörüne geçen ve başarılı adımlar atan Ünal, yakalandığı hastalığa yenik düşerek öldü. ABD Post’ta yer alan habere göre, Ünal’ın ölümünü yakın arkadaşı Sevi Sarı sosyal medya hesabından yaptığı duyurdu. Sadece iş hayatındaki başarılarıyla değil, aynı zamanda mütevazı kişiliğiyle de özellikle ABD’deki Türk toplumunun sevdiği bir isim olan Ünal’ın ölümü sevenlerini şoke etti.

ÖDÜLLERİ VARDI

Ünal Miami’debir dergide yer alan söyleşisinde kendisini şöyle anlatmıştı:

“Aslen Türküm ve 20 yıldır Miami’de yaşıyorum. Florida’daki Florida Atlantic Üniversitesi’nde Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği Sertifika Programını tamamladım ve ayrıca İstanbul, Türkiye’deki Henley College’dan Marmara Üniversitesi’nden Otel İşletmeciliği Diplomasına sahibim. Ayrıca 2012-2013 yılları arasında Hollywood Ticaret Odası aracılığıyla Liderlik Hollywood programından mezun oldum.
Kuzey Miami Ticaret Odası’ndan Ayın Üyesi ödülüne, International Hotels grubundan Satış Verimliliğini artırmaya yönelik başarı belgesine sahibim. Aynı zamanda Türk Amerikalı İş Kadınları Derneği’nin Başkan Yardımcısıyım. Otelcilik sektöründe geçirdiğim 25 harika kariyer yılının ardından, kariyerine Emlakçı olarak başlamaya karar verdim ve 2021 yılında Keller Williams Miami’ye katıldım. Çok başarılı satış deneyimim ve tutkum ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağım. Gayrimenkul yatırımının yanı sıra satın alma ve/veya satış ihtiyaçları olan müşterilerim. Ve sloganım “çünkü inanıyorum, en iyisini yapıyorum”

“KENDİMİ KANITLADIM VE BAŞARILI OLDUM”
Gülcan Ünal, ABD’ye ilk geldiğinde yaşadığı zorlukları da aynı söyleşide şu ifadelerle anlatmıştı:

“Başlangıçta kolay ve sorunsuz bir yol değildi, özellikle Amerika’ya ilk taşındığımda ve otelcilik kariyerime başladığımda başka ülkeden olmam işi zorlaştırdı. Ne yazık ki birlikte çalıştığım bazı insanlar başarımı kabul etmek istemediler ve beni sırtımdan bıçaklamaya çalıştılar. Ancak kısa süre sonra kendimi kanıtladım ve çok başarılı oldum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x